Postní Tammím – Pramen v poušti

      Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Postní Tammím – Pramen v poušti

Seminaristé Arcibiskupského semináře v Praze pořádají postní duchovní obnovu pro mladé muže, 13. – 15. 3. 2015, která bude probíhat již tradičně v klauzuře semináře. Duchovní obnova je známá pod jménem TAMMÍM.

Účastníci mají možnost prožít víkend v modlitbě, ztišení, společných rozhovorech o hledání a prožívání víry jak mezi sebou, tak i s bohoslovci a představenými semináře. Součástí setkání jsou i různé workshopy a setkání se zajímavými hosty. Vytváří se tak prostor pro hledání životní cesty a prohloubení osobního vztahu s Bohem.

Plakátek je možno stáhnout zde.

PŘIHLÁŠKY
Přihlášku je možné stáhnout zde.

TÉMA: „Pramen v poušti“

KDE
Arcibiskupský seminář, Thákurova 3, 160 00 Praha 6

mapa: poloha 50°6’8.173″N, 14°23’13.895″E

PŘÍJEZD
pátek 13. března od 15:30 h do 17: 20 h

ODJEZD
neděle 15. března  po 13:00 h

UBYTOVÁNÍ
Budete ubytováni po 2 až 6 osobách na pokoji. Kdybys preferoval být na pokoji se svým kamarádem, prosím napiš to do přihlášky. Vezmi si s sebou vlastní prostěradlo, ručník a spacák.

STRAVA
Od páteční večeře do nedělního oběda bude o Tebe dobře postaráno. Naše seminární paní kuchařky jsou vynikající gurmánky. Hlad určitě mít nebudeš.

PROGRAM
Tím nejdůležitějším programem setkání TAMMÍM je Tvá modlitba a ztišení. Chtěli bychom Tě povzbudit, abys notebook, i-phone, i-pad nechal doma. Uvidíš, že čas duchovní obnovy prožité naplno, se může stát pro Tebe velkým duchovním požehnáním do dalších dní Tvého života.  Nenech si vzít tento čas.  Tématem postního TAMMÍMU 2015 je „pramen v poušti“. Postní období je připomínkou jak čtyřicetiletého putování izraelského národa pouští, tak i připomínkou čtyřiceti dnů, které Ježíš po křtu strávil v poušti postem a modlitbou. V průběhu duchovní obnovy se chceme v tichu zastavit a navrátit se k smyslu postu a k oživujícímu prameni modlitby, ze kterého můžeme čerpat v pouštních obdobích našeho života.

NEZAPOMENOUT SI VZÍT S SEBOU

Bibli (tj. Starý a Nový zákon) – můžeš ji používat k četbě, rozjímání nebo modlitbě. Pokud nemáš vlastní Bibli, můžeme ti ji na setkání zapůjčit

psací potřeby – tužku, papír/sešit

sportovní oblečení

kapesné – pro případ, že si budeš chtít koupit něco na zub v našem seminárním obchůdku.

kapela – kdybys chtěl přispět svým hudebním talentem ke slavení liturgie, neváhej si přinést svůj hudební nástroj

modlitbu – rádi bychom Tě vyzvali, aby ses s námi modlil za postní TAMMÍM: za sebe, za ostatní účastníky, za hosty, za bohoslovce a představené, za kněze našich farností. Ale také za celkovou atmosféru, kterou bude vytvářet každý jeden z nás.

PŘÍSPĚVEK
Vybíráme dobrovolné příspěvky. Snažíme se připravit kvalitní a obohacující program; chceme v plné míře nabídnout naši pohostinnost a budeme rádi, pokud nám budete moci přispět a tím snížit nemalé náklady spojené s pořádáním této duchovní obnovy.

Protože se na to po každé ptáte: tento rok doporučujeme příspěvek 400 Kč na osobu podle vašich finančních možností. Částku můžete zaplatit v hotovosti při registraci.

Příspěvkem nám pomůžete pokrýt náklady víkendu, ale pozor: i když nemůžete nic přispět, klidně přijeďte – peníze by pro nikoho neměly být překážkou k účasti!

Postni_2015

převzato: arcs.cuni.cz